Szekszárdi FGKC – Kozármisleny SE  22-32 (9-16) NB I/B női felnőtt

6. forduló

Vezette: Csuka P., Kocsis O.   130 néző
Kiállítások: 6 perc, illetve 2 perc.
Hétméteresek: 4/3, illetve 4/3.

Szekszárdi FGKC: Nagy T. (kapus) – Gulyás L. 3 – Csajkó E. 6 – Szabó J. 5/2 – Keringer K. 2 – Nagy Sz. 2/1 – Bencze D.
Csere: Szalai Sz. (kapus) – Kocsis A. – Kapás T. 3 – Lengyelfalusy V. 1 – Kaposvári A. – Ambrus K. – Baksai B.

Az első félidő 20. percében (7-10) kezdett kinyílni az olló, a nagyobb fizikai paraméterekkel rendelkező vendégcsapat az utolsó 10 percet 7-2-re nyerte meg. Az addig fegyelmezetten küzdő hazai együttesnél kezdtek előjönni a hibák, amit a nagyobb rutinnal rendelkező kék-fehérek könyörtelenül kihasználtak.
A második félidő elején beragadtak a Gólyák, ekkor 12-22 volt az állás. Lassan megtalálta a játékát a vendéglátó, és a 26. percben 20-27-re alakította az eredményt. Kár volt az utolsó 4 percért – amit 5-2-re a vendégek nyertek -, mert szorosabb is lehetett volna a vége.

Borbándi István: Voltak időszakok, amikor jól és megfontoltan játszottunk. És voltak olyan időszakok is, amikor azok a hibáink jöttek ki, amivel a kezdetek óta küszködünk.