VKL SE Győr – Szekszárdi FGKC 18-41 (8-19) felnőtt mérkőzés

Nehéz kezdés után, jó játékkal magabiztos győzelem!

Vezette: Arnold, Kosztend  50 néző

Szekszárdi FGKC: Schell(k) – Német 3 – Farkas 1 – VASAS 10/4 – GULYA 6 – FAUSZT 8 – Reisch 4
Cs: Mészáros(k) – NAGY 4 – Zhorela1 – Csajkó1 – Grénus – Lengyelfalusy 3/2

7m-s: 4/3, illetve 7/6.          Kiállítás: 14 perc, illetve 14 perc.

A hajnali ébredés, és a hosszú utazás utáni korai mérkőzés rányomta bélyegét az első 10 percre. A mozgékonyabb 5-1-s védekezéssel kezdtünk, bízva abban, hogy könnyebben elkapjuk a mérkőzés tempóját. Nehézkesen mozogtunk, így a kiesés ellen küzdő ellenfelünk tartani tudta a lépést velünk (12.perc 6-7). Visszaálltunk 6-0-ás védekezésre és következő 9 perces etapot 7-0-ra hoztuk (21.perc 6-14). Az előző mérkőzésekkel ellentétben már sokan az első félidőben is lehetőséget kaptak a kispadról. Így is tovább nőtt a különbség a szünetig.

A második félidőben már sokkal hatékonyabb volt a nyitott védekezésünk. Az ellenfél halogató taktikája, az ehhez kapcsolódó bírói ítéletek és néha a türelmetlenségünk határozta meg a különbséget. Kiváló ziccer kihasználással és jó átlövő teljesítménnyel biztos győzelmet arattunk.

Tabajdi Ferenc: Megtiszteltük az ellenfelet és komolyan vettük a mérkőzést a nagy különbség ellenére.