VKL SE Győr – Szekszárdi FGKC 13-41 (7-21) felnőtt mérkőzés

Vezette: Burghardt L., Burghardt R.   100 néző

Szekszárdi FGKC: SCHELL(k) – GRÉNUS 3 – FAUSZT 7 – Weigel 9/5 – Tóth 1 – VASAS 5 – REISCH 7
Cs:Tancz(k) – GULYA 7 – NAGY 2 – Tauker – Lengyelfalusy – Kónya

kezilabda27 m-s: 1/1, illetve 6/5.       Kiállítás: 10 perc, illetve 0 perc.

A bajnokság utolsó helyén álló és tartalékos hazaiak ellen több hibát is elkövettünk az elején. Büntetőt, ziccert és átlövéseket hibáztunk, védekezésben a beállóval voltak problémáink (8.perc 2-4). Az átlövésekkel a kapusunknak voltak gondjai (12.perc 4-7). Nagy Sz. pályára állításával és Fauszt É. középre kerülésével védekezésben sokat javultunk. Alig kaptunk gólt, viszont lerohanásból és indításból szórtuk a gólokat (22.perc 5-16). A félidő végére már tetemes lett a különbség. A második játékrész első felére feljavult Weigel Z. és a kapuban Schell G. is, így következett egy 12-1-s szakasz (45.perc 8-33). Az utolsó negyedórában már mindenki lehetőséget kapott, így kisebb mértékben nőtt a különbség.

Tabajdi Ferenc: A tartalékos vendéglátók nem késztettek különösebb erőbedobásra minket. Két statisztikai adat is alátámasztja ezt: 1. 50%-kal kevesebb faultot kellett elkövetnünk, mint átlagban szoktunk, 2. többen is bekerültek a jók közé, akik nem nyújtottak kiemelkedő teljesítményt. Kiemelkedett Gulya K. és Fauszt É. teljesítménye, de a kevesebb lehetőségéből Grénus G. is hibátlanul teljesített.