Tolna KC – Szekszárdi FGKC  13-41 (5-18) NB II felnőtt mérkőzés

„Átfutottunk” a hazaiakon!

Vezette: Bálint B., Petrik-Varga Á.   150 néző
Kiállítások: 6 perc, illetve 6 perc.
Hétméteresek: 4/2, illetve 7/7.

Szekszárdi FGKC: SZALAI SZ. (kapus) – KAPÁS T. 5 – NAGY SZ. 11/6 – BIRÓ F. 3 – Bencze D. – FEHÉR T. 11/1 – REISCH G. 6
Csere: TÓTH B. 3 – Feri D. 1 – Kocsis A. 1 – Szolnoki N.

Háromszor is a hazaiak szerezték meg a vezetést, sőt egy ideig szoros volt az eredmény (11. perc 4-5). Kissé javult a védekezés, de különösen Szalai Sz. teljesített jól a kapuban. A félidő végéig már csak egy gólt kaptunk, miközben elöl beindult a „gólgyártás”.

A második rész is hasonló szellemben folytatódott, habár időnként az ellenfél is betalált (48. perc 9-33). Ebben a szakaszban egyre több lerohanásgólt lőttünk. Az utolsó percekben több fiatal is játéklehetőséget kapott.

Tabajdi Ferenc: Támadásban minden rendben volt. 41 lőtt gól egy folyamatosan passzívig játszó csapat ellen rendkívül pozitív. A 13 kapott gól ellenére a védekezésben sok volt a hiba, de most a kapuból jött sokszor a segítség. Az utolsó hét mérkőzést megnyerve tudtunk javítani az őszi rossz kezdésen, és a 2. helyen várjuk a tavaszt. További javulásra is szükség lesz, hiszen a közvetlen riválisainkkal idegenben játszunk majd.