Szentendrei NKE – Szekszárdi FGKC 26-29 (14-12) felnőtt mérkőzés

A mérkőzés igazi pozitívuma, a megszerzett 2 pont!

Vezette: Sándor, Szabó 50 néző

Szekszárdi FGKC: SCHELL(k)-Grénus 2-FARKAS 4 -Urfi 1-Horváth -Vasas 8/1-REISCH 11
Cs: Mészáros(k)-Tóth 2-Nagy 1

7m-es: 3/2 illetve 4/2        Kiállítás: 4 perc illetve 10 perc

Szokatlan napon, és időben kezdődött Szentendrén a mérkőzés. Csapatunk sajnos az egész mérkőzésen nem sokat törődött, a védekezéssel, mintha többen már a pihenőjüket, az ünnepeket, töltötték volna. Ennek ellenére, az ellenfél hibáit kihasználva, jelentős előnyt szereztünk.(8. perc 2-6) Hazai időkérés után, rögtön egy kihagyott büntető, három gyors hazai gól. Két bejátszásból Tóth.B. válaszolt. (15.perc 5-8) Ezek után 7 !! gólt kaptunk zsinórban, miközben Vasas E. a második büntetőjét is elhibázta. (22. perc 12-8)  Reisch G. indulásból és szélről 4 gólt lőtt. (28. perc    12-12) Az utolsó másfél percben, emberhátrányban két gólt kaptunk. A kiállítás a második félidőre is áthúzódott, kaptunk még egy gólt. Két gólváltás után (5.perc 17-14) , jött a mérkőzés rövid, pozitív periódusa. Az ellenfél legjobbját Virág N.-t emberfogással kísértük, ez megzavarta a hazaiakat. Az eladott labdáikból főleg Reisch G. és Vasas E. lőtte az indítás és lerohanás gólokat. Nyolcat  zsinórban. (13.perc 17-22) Jött az időkérés és mi ismét visszavettünk a játékunkból. A bravúrokat bemutató Schell G.-nak köszönhető, hogy csak közelített az ellenfél. (26.perc     24-26) A addig keveset vállaló Farkas A., szinte lekopírozta a Budaörs elleni végjátékát. Két remek átlövés gól, egy jó-az egyik sorfal felett, passzívnál-egy jó bejátszás,közben két Schell G. szélső védés és ismét négy  lett a különbség.(60.perc 25-29) Az utolsó másodpercekben kapott góllal alakult ki a végeredmény.

Tabajdi Ferenc: Nagyon rég éreztem ilyen rosszul magam a kispadon. A játékosaim és a játékvezetők teljesítménye előtt is értetlenül állok.