Szentendrei NKE-Szekszárdi FGKC 23-36 (10-18) felnőtt mérkőzés

Nehezen alkalmazkodtunk az ellenfél stílusához.

kezilabdaSzekszárdi FGKC: Schell(k)-NÉMET 3-FARKAS 5 -VASAS 10/6-GULYA 2-Fauszt 7-REISCH 4
Cs: Mészáros(k)-Tancz(k)-Grénus -Nagy 1 -Zhorela 2-Csajkó 2-Lengyelfalusy

7m-es: 8/8 illetve 6/6
Kiállítás: 14p + 1 kizárás-8 perc

Egy gyors átlövés góllal és két jó sánc utáni indulással pillanatok alatt 3-0-s előnyt szereztünk. A hazai csapat edzője már a 3. percben időt kért. Vendéglátóink kissé körülményes támadásaihoz nem volt meg a türelmünk és sokat hibáztunk (9. perc 6-4). A következő szakaszban javuló védekezéssel és remek indítás-, és lerohanás gólokkal komoly előnyt szereztünk (16.perc 13-5).
Az elkövetkező 2x15perc a hibák és a pozitívumok váltakozásáról szólt (46.perc 28-17). A pályára visszatérő, addig gyengén játszó Fauszt remek 5 percet produkált (4 gól). Vezérletével kialakult a legnagyobb különbség (35-20).
Az utolsó percekben kozmetikázni tudta a különbséget a hazai együttes. Weigel Z. sérülése okán is ma több játékos szerepelt a csapatban, különböző felállításokat próbáltunk ki. A fiatalok közül jó páran hasznos teljesítményt nyújtottak. A mai mérkőzés különösen gyenge pontja a mindössze 6 védésig jutó kapusaink teljesítménye volt (20%).

Tabajdi Ferenc: A munka benne volt a mérkőzésben, de sokat hibáztunk és kapusaink is gyengén védtek.