Szekszárdi FGKC – Vasas SC 21-23 (12-11) Felnőtt mérkőzés

Becsületesen küzdöttünk a listavezető ellen, de egy 5 perces rövidzárlat döntött!!

Vezette : Sándor, Szabó   250 néző

Szekszárdi FGKC: Pálinkás(k) – GRÉNUS 3 – Weigel 5/1 – Gyenis 2 – Nagy 7/4 – Fehér 3 – Tauker Eszter
Cs.: Tancz(k) – Tóth 1 – Lengyelfalusy

7 m-es: 7/5, illetve 2/1.

Kiállítás: 2 perc, illetve 10 perc.

Az első félidőben kiegyenlített erők küzdelme folyt a pályán, szinte végig felváltva estek a gólok. A pestiek gyors, erőteljes játékát türelmesen kidolgozott helyzetekkel kompenzáltuk. A kevésbé agresszív védekezésünket pedig egy-két kapusbravúr segítette ki. A komoly cseresorral rendelkező vendégek több friss emberrel kezdték a második félidőt, akik közül különösen Németh N. okozott komoly gondokat. Két gyors gólváltás (33. perc 14-13) után a következő percekben hibát hibára halmoztunk, amiből büntetett az ellenfél (38. perc 14-18). Időt kértünk, javult a védekezés, de kimaradtak a ziccerek (49. perc 15-21). Fáradt csapatunkból előjött valami dacos akarat, pillanatok alatt visszajöttünk a meccsbe (54. perc 19-21). Sajnos a nagy akarattal hibák is jöttek, két büntetőt és ziccereket hibáztunk, így közelebb már nem tudtunk zárkózni.

Tabajdi Ferenc: Tisztességesen megküzdöttünk a lényegesen nagyobb játékerőt képviselő Vasassal, de hogy nyerni tudjunk, ahhoz egy-két kiemelkedő teljesítményre szükségünk lett volna.