Szekszárdi FGKC – Rinyamenti KC 37-24 (16-13) Felnőtt mérkőzés

Szekszárdi FGKC: Schell(k) – Grénus 3 – FAUSZT 6 – Nagy 1 – Gulya 3 – VASAS 7/1 – REISCH 9
Cs:Tancz(k) – Szalai(k) – Weigel 8/5 – Tóth – Tauker

7 m-s: 6/6, illetve 7/6.

Kiállítás: 4 perc, illetve 10 perc.

Pillanatok alatt lőttünk két gólt, de gondjaink voltak elől-hátul, így átvette a vezetést a vendégcsapat (8.perc 3-4). Gulya K. sorozatban lőtt 3 góljával nagyobb előnyt szereztünk (16.perc 9-5), amit a védekezési hibák ellenére tovább növeltünk (25.perc 15-9). Az utolsó öt perc nem a miénk volt. Kihagyott helyzetek után az eredményesen játszó Nagy R. góljaival megfelezte a különbséget a vendéggárda. A második szakasz elején folytatódott a bizonytalankodó játékunk, a kapuban is alig volt védett labda (40.perc 20-16). A mérkőzés utolsó harmadára kicsit szigorúbb lett a védekezésünk. Támadásban Vasas E. teljesítménye feljavult az első részben is eredményesen játszó Fauszt É. mellé, aki viszont „szórta” a gólpasszokat. A fáradó nagyatádiakat Reisch G. révén többször is leindultuk. Habár a vendégek a vártnál jobb játékkal sokáig jól tartották magukat, a vége azért 13 lett, bár aki látta, tudja, hogy nem volt ilyen sima.

Tabajdi Ferenc: Csoda, hogy az a bizonyos korsó még nem tört el. Minden mérkőzést nagyon nehezen kezdünk el, nehezen vesszük fel a ritmust. Ma ismét nagyon sok volt a gond hátul, de a „csatárok” ma hozták a gólokat, komoly mennyiségben.