Szekszárdi FGKC – Pénzügyőr SE 29-16 (12-7) felnőtt mérkőzés

Vezette: Balogh, Tóth   250 néző

Szekszárdi FGKC: SCHELL(k) – Grénus 1 – Fauszt 5 – Nagy 1 – Gulya 1 – VASAS 3 – REISCH 6
Cs:Szalai(k) – WEIGEL 8/3 – Tóth 2 – Csajkó 1 – Tauker 1

7 m-s: 4/3, illetve 4/3.       Kiállítás:14 perc, illetve 10 perc.

Az előző mérkőzésekhez képest váratlan összeállításban kezdett – a több volt szekszárdit is szerepeltető – vendég csapat. Nem sikerült túl jól ez a húzás, hiszen remek védekezéssel, és ha kellett jó védésekkel megakadályoztuk a pestiek próbálkozásait. Bár támadásban sokat hibáztunk, így nagy előnyt szereztünk (17.perc 7-1!). A következő percekben eladott labdáinkból és a jobb szélső védőink hibáiból ( hárman is cserélődtek) büntetett az ellenfél (24.perc 8-5). A félidő utolsó perceiben, a második meccsét játszó Weigel Z. remek átlövés góljainak köszönhetően ismét nőtt a különbség. A második játékrészben folytatódott a pazar védekezés és egy kicsit javult a támadójáték. A jobb szélre átkerült Reisch G. volt legtöbbször eredményes, de minden pályára került játékos lőtt gólt. A 49.percre kialakult a találkozó legnagyobb különbsége (23-10). A mérkőzés utolsó szakasza nálunk az elfáradó, vagy a kisebb-nagyobb sérüléssel bajlódó játékosok pihentetéséről szólt. Ennek ellenére nem csökkent a különbség, csak a gólok száma nőtt meg, amihez a fogyatkozó koncentráció is hozzájárult.

Tabajdi Ferenc: Ha Schell G. jól véd az elején, sokszor komolyabb előnyöket tudunk szerezni, hiszen a védekezésünk elég stabil. Támadásban ma többet hibáztunk, de ez is belefért. Örülök a Zitának, hogy már a második mérkőzésén ilyen jól játszott, különösen az összecsapás egyetlen nehéz szakaszában. A két Gabi is kimagaslót nyújtott.