Szekszárdi FGKC – NEKA 24-22 (13-13) felnőtt mérkőzés

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen az akaratunk döntött!

Vezette: Babicz, Haskó   300 néző

Szekszárdi FGKC: Schell(k) – Grénus 1 – Fauszt 7 – Weigel 5/4 – GULYA 1 – Vasas 7 – Reisch 2
Cs: Nagy – Tóth 1

7m-s: 5/4, illetve 7/5. Kiállítás: 8 perc, illetve 4 perc.

Mindkét csapat remekül felkészült az ellenfél taktikájából, így az elején nehezen születtek a találatok (10.perc 3-3). Főleg Vasas E. volt eredményes betörésekből, Fauszt É. is beszállt a góltermelésbe, és Weigel Z. értékesítette a büntetőket (20.perc 11-8). Sajnos itt következett két buta és felesleges kiállítás, támadásban kapkodtunk, így a nehezen felépített előny percek alatt elfogyott (25.perc 11-12). A félidő végéig a két átlövőnk egy-egy góljával sikerült kiegyenlíteni. A második játékrész elején tovább keményedett a védekezés mindkét oldalon, így kevés találat született, de mi lőttünk többet (38.perc 16-14). Az ellenfél edzője ezek után pihentette legjobb játékosait, de ez minket zavart meg. Horváth L. két átlövés góljával ismét az akadémisták vezettek (41.perc 16-17). Ráadásul Weigel Z. ekkor büntetőt hibázott. Vasas E. indulás góljával egyenlítettünk, majd Schell G. már a második hétméterest hárította. Két Fauszt É. betörés góllal és egy értékesített Weigel Z. büntetővel ismét nálunk volt az előny (50.perc 20-18). Az utolsó szakaszban már a játékvezetőkkel is meg kellett küzdenünk, akik már túllépték azt a ” jó indulatot”, amit végig lehetett érezni a látogatók részére. Felváltva estek a találatok (58.perc 23-21). Kivédekeztünk egy hosszú támadást, majd jött az időkérés. Az ellenfél kettős emberfogásra jött ki, de Weigel Z. remek passzából Reisch G. ejtett a kapus felett a hálóba, ezzel megadva a „kegyelemdöfést”. Az utolsó másodpercben emberhátrányban kaptunk még egy gólt szélről.

Tabajdi Ferenc: A két átlövőnk vitte támadásban a meccset, de a remek gólok mellett sokat hibáztak. A védekezésünk folyamatosan javult a találkozón. Kétszer is nehéz helyzetbe kerültünk, de mindig tudtunk váltani. Az utolsó percek töretlen akarata védekezésben pedig azt jelentette, hogy bármit el tudunk viselni ezen a mérkőzésen.