Szekszárdi FGKC – Nagyatádi RKC SE  19-19 (11-8) Felnőtt mérkőzés

14. forduló

Vezette: Bálint B., Török K. Z.  80 néző
Kiállítások: 12 perc, illetve 14 perc (ebből 3×2 perc=piros lap)
Hétméteresek: 7/6, illetve 5/4

Szekszárdi FGKC: Schell G. (kapus) – Bencze D. – FARKAS A. 6 – Szmacska L. – Pataki N. 1(1) – BOGNÁR ZS. 6(5) – Szentes L. 4
Csere: Péti A. (kapus) – Szalai Sz. (kapus) – ORBÁN E. 2 – Köbli Á. – Tompai L.

Eredmény alakulása:
19. perc 6-6,
25. perc 8-8,
43. perc 14-14,
55. perc 17-17.

Egy-egy meghatározó játékos hiányzott mindkét csapatból. A vendégeknél Ghetu A. – aki vezeti a góllövőlistát -, nálunk pedig az orrtörés után gyógyuló Kapás T.. Komoly tétje már nem volt a mérkőzésnek, ennek ellenére nagy küzdelem alakult ki. Nagyon kevés gól esett, ami inkább a támadásban elkövetett hibáknak volt köszönhető, mint a kapusbravúroknak. Nálunk Farkas A. átlövésből, illetve Szentes L. szélről hozta a gólok jelentős hányadát (4-4). Az utolsó három percben két értékesített büntetővel sikerült előnyt szerezni.
Mi kezdtük jobban a második félidőt, de egy 12 perces gólszünetünket kihasználva egalizáltak a vendégek. Szentes L. buta kiállítása, majd kihagyott indulás ziccere rontotta az egyébként jó teljesítményét. Bognár Zs. két büntetőt harcolt ki és értékesített, de szélekről lőtt gólokkal a somogyiak újra kiegyenlítettek. Az utolsó öt percben a serdülő korú Orbán E. két bravúros góljával kétszer is megszereztük a vezetést, de ismét jöttek a nagyatádi fiatalok szélről lőtt góljai. 17 másodperccel a vége előtt időt kértünk, támadhattunk a győzelemért, de nem sikerült eredményesen befejezni.
A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy mindkét edző folyamatosan értetlenül állt a játékvezetők finoman szólva is furcsa ítéleteivel szemben, de ezek nagyobb részben a mi csapatunkat sújtották.

Bordán Anna: Tisztességesen küzdöttünk, helyenként jól is játszottunk, de ilyen külső körülmények mellett nehéz volt helytállni. Az első félidő végére sikerült három gólos előnybe kerülnünk, ami a 40. percre elolvadt, onnantól felváltva estek a gólok. Támadásban Farkas A. góljaival és Bognár Zs. betöréseivel tartottunk magunkat, Orbán E. fontos pillanatokban értékesítette a helyzeteit. A végén emberhátrányból kapott góllal kiegyenlítettek.
Ezzel lezárult az alapszakasz, egy hét szünet után a rájátszással folytatjuk tovább.