Szekszárdi FGKC – Mosonmagyaróvári KCSE II. 33-23 (17-15) felnőtt mérkőzés

Jól kezdődött a bajnokság!

Vezette: Budai-Bock, Varga  200 néző

Szekszárdi FGKC: Schell(Ok) – Grénus 4 – FARKAS 6 – NAGY 7 – Gulya 2 – Vasas 8/4 – Reisch 4 Cs: MÉSZÁROS(k) – Lengyelfalusy 1 – Kónya 1 – Horváth – Tóth

7m-es: 5/4, illetve 5/4.       Kiállítás: 10 perc, illetve 8 perc.

Sok hibával, a megszokott idényeleji játékkal kezdődött a mérkőzés. Különösen a védekezésünkkel akadtak problémák. A 6-0-s falunkat könnyedén átlőtték, az 5-1-s védekezésünkben pedig folyamatosan váltási hibákat követtünk el. 7-7 után kapust cseréltünk (15. perc), de az eladott labdáink miatt az ellenfél 3 gyors góllal előnyt szerzett (18. perc 8-10). Innentől kezdve Mészáros M. az átlövéseket remekül hárítva kisegítette a védekezésünket. Több mint fél órán át nem kapott átlövésgólt, miközben 12 lövést hárított.
A félidőre már előnnyel fordultunk, majd a második félidő 3.-12. perce között egy 7-0-s etapot produkálva gyakorlatilag eldöntöttük a mérkőzést (24-16). A második félidőre nagyot javult Nagy Sz. és Farkas A. játéka, és remek gólokat szerezve okoztak örömet a nagy számú és lelkes közönségünknek (16.perc 28-18).
A mérkőzés utolsó negyedében minden egészséges mezőnyjátékos pályára lépett, de a különbséget így is tartani tudtuk.

Tabajdi Ferenc: A támadójátékunkkal elégedett voltam, a védekezésünk gyengeségét pedig az első félidő végétől a kapusteljesítmény pótolta.