Szekszárdi FGKC – Mohácsi TE 36-16 (21-7) felnőtt mérkőzés

Győzelem egy felfokozott hangulatú találkozón!

Vezette: Paska, Vastag   250 néző

Szekszárdi FGKC: SCHELL(k) – Grénus 3 – FAUSZT 10 – WEIGEL 6/4 – Gulya 1 – Vasas 6 – Reisch 2
Cs: NAGY 3 – TÓTH 3 – Csajkó 2 – Tauker

7m-s: 4/4, illetve 9/4.       Kiállítás: 10 perc, illetve 12 perc + Dittrich Zs. (3×2 perc) és Hahner D. piros lap

Sok hibával kezdődött a mérkőzés, két gyors gólváltás után három találatot szereztünk (8.perc 5-2). Az induló Fauszt É-t. Hahner D. elgáncsolta, amiért azonnal piros lapot kapott. Talán ez a momentum minket jobban megzavart, mint a mohácsiakat (12.perc 7-4). Jött az időkérés és a meccs legjobb szakasza, szórtuk a gólokat (24.perc 17-5). Az utolsó percekben a kihagyott helyzetek ellenére is nőtt a különbség. A második félidőben a térdét fájlaló Gulya K. már nem kapott szerepet, és nélküle több lett a hiba a védekezésben. Ziccerekből és szélső helyzetekből is többet hibáztunk, így lassabban nőtt a különbség. 22 volt a legtöbb, a végén kozmetikázott az ellenfél.

Tabajdi Ferenc: Kissé görcsösen kezdtünk, de a védekezés feljavulásával nagy előnyt szereztünk. Van még bőven javulni valónk, de egy-két lépést már tettünk előre. A következő fordulóban a remek formába lendült NEKA ellen biztos, hogy több kell.