Szekszárdi FGKC – Kozármisleny SE 31-26 (20-9) Felnőtt mérkőzés

Az első félidő a legszebb napokat idézte!!

Szekszárdi FGKC: Tancz(k) – GRÉNUS 5 – FEHÉR 6 – WEIGEL 6/4 – Gyenis 1 – Nagy 5/1 – TAUKER ERIKA 8
Cs.: Szalai(k) – Tóth – Tauker Eszter

7 m-es: 5/5, illetve 5/4.

Kiállítás: 8 perc + kizárás (Weigel Z.), illetve 14 perc.

Pálinkás V. betegsége miatt nem érkezett meg a mérkőzésre, így kettős játékengedélyű játékosunk nem maradt. Az őszi szezon óta megerősödött Kozármisleny ellen remekül kezdtük a találkozót. Kiváló védekezés, jó kapusteljesítmény után lefutottuk, lerohantuk a kék-fehéreket, de ha kellett, felállt fal ellen is eredményesek voltunk. Szinte eldőlt a mérkőzés! (16. perc 12-3). A következő percekben háromszor voltunk emberhátrányban. Az ellenfél is kezdett „termékeny” lenni, de a támadásainkban mindenki hatékony volt, így a félidő végéig eljutottunk 20 lőtt gólig, a hatszor eredményes Tauker Erika vezérletével. Habár a második félidőben mi találtunk be először, látszott, hogy a nagy különbség nyomott hagyott a csapatunkon. Könnyedén ellőtt labdákból indulásgólokat kaptunk, sajnos a harmadik mélyen meghatározta a visszalévő időszakot. Weigel Z. visszafutás közben a mislenyi szélsőjátékost szabálytalanul szerelte, amiért piros lappal kizárták (37. perc 22-14). A góllövéssel továbbra sem volt gond, de a második félidőben nem volt kapusteljesítmény, így közelített az ellenfél (21. perc 27-22). Az időkérés után Nagy Sz. és Fehér T. lőtt átlövés gólt, miközben két támadást kivédekeztünk (24. perc 29-22). A végén kicsit kozmetikázott az ellenfél.

Tabajdi Ferenc: Az első félidőben nyújtott teljesítményünk nagyon tetszett, a vártnál is többet hoztunk. Ha a beálló körüli játékot korrekten, azonos szinten ítélik meg a játékvezetők, nagyobb lett volna különbség. A második félidőt lassabban kezdtük és a kizárás nagyon megzavart minket, de értékes két pontot szereztünk.