Szekszárdi FGKC – Gárdony-Pázmánd NKSE 27-20 (15-7) Felnőtt mérkőzés

Szekszárdi FGKC: Tancz(k) – GRÉNUS 2 – WEIGEL 12/7 – Tóth – GYENIS 5 – Nagy – Tauker Erika 3
Cs: Szalai(k) – Szabó(k) – FEHÉR 4 – Kónya 1 – Tauker Eszter – Lengyelfalusy

7 m-s: 9/7, illetve 3/3.
Kiállítás: 6 perc, illetve 12 perc.

Az első gólt mi szereztük beállóból, Gyenis P. révén. Vendég találatok következtek, nehezen találtunk a játék ritmusára (7.perc 1-3). Tauker Erika fél perc alatt egyenlített, majd kihasználva az ellenfél pontatlanságait, előnyt szereztünk (17.perc 7-4). Fokozatosan javult a védekezésünk. Támadásban a pályára került Fehér T. is, és Weigel Zitával nagyszerű lövő párost alkotva szép gólokat szereztek, illetve remekül hozták helyzetbe beállóban Gyenis P.-t. A pázmándiaknál szinte csak – a Szekszárdot is megjárt – Úrfi D. tudott eredményes lenni. A szünetig nyolcra gyarapítottuk a különbséget. A második szakasz elején folytatódott a remek védekezés, tíz fölé növeltük előnyünket (37.perc 19-8). A nagy különbségtől kissé gyengébb lett a koncentráció, több lett a hiba. Próbáltunk cserélni, de a friss emberek keveset tudtak hozzátenni. A kék-feketék kihasználták hibáinkat (21.perc 22-16). Egy időkéréssel rendeztük a sorokat támadásban, de a védekezés már nem állt össze. A végéig felváltva estek a gólok. Az utolsót a mezőny legjobbjának bizonyuló Weigel Z. lőtte hétméteresből.

Tabajdi Ferenc: Habár büntetőket most is hagytunk ki, de ziccert nem, és több volt a jó teljesítmény is. A szakaszonkénti jó védekezésünkre igazolás, hogy úgy kaptunk 20 gólt, hogy kapus védés összesen 4 darab volt.