NEKA – Szekszárdi FGKC 28-25 (14-11) Felnőtt mérkőzés

Vezette: Horváth, Marton   200 néző

Szekszárdi FGKC: SCHELL(k) – Grénus 4 – Fauszt 5 – WEIGEL 9/6 – Gulya 3 – Vasas 3 – Reisch
Cs: Tóth – Nagy – Tauker 1

7 m-s: 9/8, illetve 6/6.       Kiállítás: 14 perc, illetve 8 perc.

Óriási iramban kezdődött a rangadó, a hazaiak szereztek vezetést, de sikerült egyenlíteni (7.perc 3-3). Sajnos ekkor súlyos sérülés történt. Weigel Z. az ellenfél 18-s játékosát kicselezte, aki hátulról a falba befutó és eleső Reisch G.-ra rálökte, így a vállára esve kulcscsonttörést okozott a társának. Együttesünk egyik kulcsemberének kiesése megzavarta csapatunkat, védekezésben az agresszivitása, támadásban a góljai hiányoztak. Nagy energiákat mozgósítva így is mindig fel tudtunk zárkózni (23.perc 9-8). Az utolsó percekben a házigazdák addig is jól védő kapusa három beálló ziccert is hárított, amiből büntetett az ellenfél. Az utolsó pillanatban lőtt Grénus találattal szűkítettük a különbséget a félidőre. A második játékrészben még nagyobb lett a küzdelem. Jellemző, hogy szinte alig volt, hogy egy csapat két gólt lőtt egymás után. A csapatunk becsülettel próbálkozott, de riválisunknál is kiváló teljesítmények voltak. Feltűnő volt, hogy a köztudottan elvetődésből lövő Monori O. talajfogásait szinte mind visszafújták, míg a mi átlövőinknél alig. A beálló felé beadott labdák elbírálása is a hazaiakat támogatta. Az utolsó pillanatban Grénusnak ismét volt egy helyzete, amit sajnos elhibázott. Így az egymás elleni teljesítményben egy góllal jobbak a bogláriak. Az utolsó három mérkőzésen nem szabad hibáznunk, és bizakodnunk kell abban, hogy ezt más sem teszi meg helyettünk.

Tabajdi Ferenc: Gratulálok az ellenfél edzőjének és játékosainak. De elégedett vagyok a saját játékosaim küzdeni tudásával, még a teljesítményével is. Játszottunk már ennél jobban, de nem ilyen erős ellenfél ellen. Vesztes mérkőzés után nem szeretek a körülményekről nyilatkozni, most sem teszem.