Marcali VSZSE – Szekszárdi FGKC 27-35 (13-17) felnőtt mérkőzés

„Csurgót” idézte a mérkőzés

Vezette: Hardi, Őri   120 néző

Szekszárdi FGKC: Schell(k) – Grénus 2 – Fauszt 8 – WEIGEL 10/5 – Tóth 3 – VASAS 7 – Reisch 2 Cs:Tancz(k) – Szalai(k) – Gulya 2 – Nagy 1

7 m-s: 7/6, illetve 5/5.       Kiállítás: 10 perc, illetve 6 perc.

A bajnokság utolsó előtti helyén álló hazaiak ellen akaratgyenge, dekoncentrált védekezéssel kezdtünk, támadásban is sokat hibáztunk. A lelkes somogyiak folyamatosan egyenlítettek, és hogy nem kerültek több gólos előnybe, a ziccereket hárító Schell G.-nak volt köszönhető (20.perc 9-10). Kissé javult a támadójáték, de eltűnt a kapusteljesítmény, ennek ellenére a szünetre 4 gólos előnyt szereztünk. A folytatásban is maradt a gyenge védekezés és szinte hárított lövés sem volt. Stagnált a különbség (50.perc 24-28). A végére elfáradó vendéglátók ellen egy 7-1-s időszakkal 10-re növeltük a különbséget (58.perc 25-35). A végéig még kétszer betalált az ellenfél.

Tabajdi Ferenc: Borzasztó volt a védekezésünk, a hozzáállásunk a Magyar Kupa mérkőzést idézte. Két különbség volt csak: 20 percig volt kapusteljesítmény, illetve jómagam próbáltam több, de inkább kevesebb sikerrel felébreszteni a csapatot. Örülni kellene a 100%-s félévnek, de ez a jelenség újra keserű szájízt hagyott bennem.