Marcali VSZSE – Szekszárdi FGKC 23-27 (14-15) Felnőtt mérkőzés

Az első és az utolsó tíz perc volt a miénk!

Vezette: Földesi, Halász   100 néző

Szekszárdi FGKC: Pálinkás(k) – GRÉNUS 4 – Weigel 7/5 – Gindeli 1 – Nagy 1 – Nick 3 – Tauker Erika 6 Cs: Tancz(k) – Fehér 4 – Gyenis 1 – Tóth

7 m-es: 5/4, illetve 5/5.       Kiállítás: 4 perc, illetve 6 perc.

A védekezés keménységével már az elején is akadtak gondok. De a sáncokból, labdaszerzésekből, és a kapusvédésekből indított gyors támadásokból elsősorban a két szélsőnk volt eredményes. Gyorsan komoly előnyt szereztünk (10. perc 3-8, 13. perc 3-9). Sajnos ezek a pozitívumok a későbbiekben eltűntek. Egy felesleges és buta kiállítás, hármat lőtt az ellenfél. Nick V. átlövésből, Weigel Z. büntetőből volt eredményes (18. perc 6-11). Támadásban elszórtuk a labdákat, a védekezés és a kapusteljesítmény visszaesett (24. perc 10-11). A szünetig a különbség nem változott. A második félidő elején először vezetett a somogyi csapat (34. perc 16-15). Küszködtünk, de a teljesítményünk csak arra volt elég, hogy mindig kiegyenlítsünk (50. perc 23-22). A fáradó hazaiak ellen az utolsó 10 percre összeállt a védekezés, szinte helyzethez sem jutottak a vendéglátók. Az 54. percben visszatért a pályára Fehér T., aki 3 gólt lőtt és egy kiállítást is kiharcolt. Így vezérletével – ha nehezen is – hazahoztuk a két pontot.

Tabajdi Ferenc: Gyengécskén játszottunk, a védekezésünk határozatlan volt. A Timi 6 perces remeklésén kívül csak a két szélsőnk támadó,- és a Gréti védőmunkájával vagyok elégedett.