FTC II.-Zugló – Szekszárdi FGKC 28-38 (10-20) felnőtt mérkőzés

Kiváló támadójáték eredményeként magabiztos győzelem!

Szekszárdi FGKC: Schell(k)-Német 1-Farkas 7-VASAS 10/1-Gulya 2-FAUSZT 9-Reisch 7
Csere: Mészáros(k)-Nagy 1-Zhorela-Csajkó-Grénus 1

7m-es: 5/2, illetve 1/1.
Kiállítás: 14 perc, illetve 16 perc.

hir01

A nagy lendülettel kezdő ferencvárosi fiatalok háromszor is megszerezték a vezetést (5. perc 3-2). A következő 7 percet gyors lerohanásokkal és jó kapusteljesítménnyel 6-0-ra nyertük, így jelentős előnyt szereztünk (3-8). A sok kiállítással tarkított mérkőzésen különösen az ellenfél lerohanásaival gyűlt meg a bajunk. A félidő 24. percéig váltakozva estek a gólok. Ebben a percben Gulya K. megkapta 3. büntetését, így kizárásra került. Mivel Weigel Z. már hetek óta nem szerepel a csapatban, elfogytak belső védőink, így egy teljesen új összetételben kellett védekeznünk. Az emberhátrányban jól játszva, majd kiegészülve, az utolsó etapot 7-2-re nyerve, 10 gólos előnnyel mehettünk a pihenőre.

A második félidőre a védekezésünk és a kapusteljesítményünk is visszaesett, de a remekül játszó Vasas E. vezérletével támadásban gyönyörű dolgokat produkáltunk. Ennek okán tovább nőtt a különbség (44. perc 16-30, majd az 50.perc 19-34).

Az utolsó 10 percben több meghatározó ember is pihent együttesünkből, amit a hazai csapat kihasznált, és csökkentette a különbséget. A mezőny legjobbjának bizonyuló Vasas 10 gólját 100%-s mutatóval érte el, vagyis minden lövése a kapuba talált.

Tabajdi Ferenc: Támadásban remek teljesítményt nyújtottunk, de a mérkőzés a sebezhető pontjainkra is rámutatott. Bajnoki mérkőzésen ennyi gólt még nem kaptunk a 2013-14-s szezonban.