Dunaújvárosi Kohász KA – Szekszárdi FGKC 23-32 (12-15) Felnőtt mérkőzés

A második félidő megint jobban sikerült!

Vezette: Felhő, Öcsi   100 néző

Szekszárdi FGKC: Schell(k) – Grénus 3 – Fauszt 6 – Weigel 7/4 – Gulya 1 – VASAS 9 – Reisch 4
Cs:TÓTH – Nagy 2

7 m-s: 4/4, illetve 4/4.       Kiállítás: 0 perc, illetve 12 perc.

A hazaiak közül többen Dániába utaztak, a felnőtt csapat kupamérkőzésére. A kezdésen látszott is kicsit a zavarodottság (4.perc 0-3). Időt kértek a vendéglátók, rendezték a sorokat. Üldözőverseny kezdődött, 3-4 góllal mindig elmentünk, de az ellenfél mindig 1-2 gólra közelített. Hátul a védekezéssel és a kapuban is gond volt, támadásban pedig sok volt az eladott labda, technikai hiba. Az utolsó pillanatban Reisch G. betalált, így hárommal mehettünk pihenni. Rosszul kezdtük a második félidőt, két komoly védekezési hibával (33.perc 14-16). A következő 7 perc volt a kulcsa a mérkőzésnek. A második játékrészre feljavuló Vasas E. 3 góljával, és egy gólpasszából lőtt Gulya K. góllal komoly előnyt szereztünk. Tettük ezt úgy, hogy egy kettős hátrányt is kivédekeztünk (40.perc 14-20). Kicsit a védekezésünk határozatlanabb lett, de lőttük a gólokat, így maradt az előny. A meccs végére feljavuló Fauszt É. góljaival a tíz különbség is majdnem sikerült. A második félidőben feljavult a kapusteljesítmény is ( I.félidő: 3 védés; II.félidő: 9 védés), így az sem okozott gondot, hogy az első félidőben korrekt játékvezetők a másodikban a faultokat teljesen egyoldalúan ítélték meg. A második etapban remekül játszó Vasas E. mellett Tóth B. és Nagy Sz. oldott meg részfeladatokat kiválóan.

Tabajdi Ferenc: Nem vagyok meggyőződve, hogy a teljes csapatuk ellen ez a teljesítmény elég lett volna!? Talán mi is tudtunk volna jobban játszani??