NEKA – Szekszárdi FGKC  18-26 (6-10) NB I/B női felnőtt

9. forduló

Vezette: Dáné R., Gyimesi M.   zárt kapu
Kiállítások: 6 perc, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 5/2, illetve 1/1.

Szekszárdi FGKC: NAGY T. (kapus) – Gulyás L. 1 – CSAJKÓ E. 12 – Szabó J. 4 – Keringer K. 2 – Nagy Sz. 2/1 – KAPÁS T. 2
Csere: Szalai Sz. (kapus) – Nagy A. (kapus) – Lengyelfalusy V. 2 – Kaposvári A. 1 – Bencze D. – Baksai B.

Az első félidőt mindkét csapatnál a védekezések határozták meg, a 6. perctől sikerült 2: 2-ről 8:4-re alakítani a mérkőzés eredményét a Gólyáknak. Ezt az előnyt a játékrész végéig sikerült is megtartani.
A második félidőben a támadójátékunk és a helyzetkihasználásunk nagyot javult, több könnyű gólt sikerült szereznünk. Valamint Csajkó Eliza átlövéseivel a hazaiak nem tudtak mit kezdeni. A második félidő 25. percében már 10 góllal is vezetettünk, a vége 26-18 lett. Lassan kezd a játékosok által befektetett energia megtérülni.

Borbándi István: A védekezésünknek és koncentrált támadójátékunknak köszönhetjük a győzelmet. CSAPATKÉNT győztünk, de ma Csajkó Eliza extrát nyújtott, amihez egy jó kapusteljesítmény is párosult.