Győri Audi ETO KC II – Szekszárdi FGKC 22-26 (8-12) felnőtt mérkőzés

eto_fgkcMagabiztos győzelem a rangadón.

Vezette: Felhö. Öcsi      100 néző
Szekszárdi FGKC: SCHELL(k)-Német 1-FARKAS 4-Weigel 8/4-Gulya 2-Fauszt 5-Reisch 4
Cs: Mészáros(k)-Vasas 2/1-Nagy-Zhorela

Hajnali ébredés és hosszú utazás után , szokatlan időpontban, délelőtt 11,00h-kor kezdődött a mérkőzés.
A 15. másodpercben egy óriási átlövésgóllal szerzett vezetést a hazai csapat,
A következő percekben 3-1-re átvettük a vezetést, amit a mérkőzés végéig, már meg is őriztünk. Két emberhátrány után a 10. percben, 5-4-re vezettünk. A következő negyed óra határozta meg a mérkőzés végeredményét. Habár támadásban nagyon sok hibát követtünk el, de pazar védekezésünkhöz, jó kapus teljesítmény is párosult. 15 perc alatt egy gólt sem kaptunk. (25.perc 9-4) A félidő végére mindkét csapat támadó játéka javult, így 12-8-as előnnyel mehettünk a pihenőre. A második félidő 20.percéig folytatódott a remek védekezésünk, így a kihagyott ziccerek ellenére (15/6gól 40% !!!) tovább nőtt a különbség. (50. perc 23-14)  Talán a fáradtság, talán a túlzott elégedettség hatására, az utolsó 10 percre teljesen szétesett a csapat, amit kihasznált az ellenfél és jelentősen csökkentette a különbséget.

Tabajdi Ferenc: 50 percig a koncentrációnk és az akaratunk példamutató volt.
Kimagasló védekezés, jó kapus teljesítmény. Támadásban a helyzetek kialakítása jól működött, de a befejezésekben nagyon sokat hibáztunk. Az utolsó 10 percet pedig nem szabad elfelejteni, tanulni kell belőle.