Felnőtt együttesünk múlt hét vasárnap a négy csapatot felvonultató az “1000 ÉVES VÁROS CSURGÓ” Nemzetközi Kézilabdatornán szerepelt.

2. Csurgói NKC
3. ZRK Dugo Selo’55
4. Szekszárdi FGKC

RK Lokomotíva Zagreb – Szekszárdi FGKC 27-20 (13-12)

Szekszárdi góllövők: Nagy Sz. 6/2, Fehér T. 4/1, Reisch G. 3, Feri D. 2, Biró F. 2, Szolnoki N. 1, Bencze D. 1, Tóth B. 1

ZRK Dugo Selo”55 – Szekszárdi FGKC 34-23 (16-12)

Szekszárdi góllövők: Nagy Sz. 8/5, Tóth B. 6, Reisch G. 2, Balázs K. 2, Biró F. 2, Kocsis A. 1, Ambrus K. 1, Fehér T. 1

A torna legjobb kapusa: Szalai Szonja (Szekszárdi FGKC)

Tabajdi Ferenc: Mivel első osztályú horvát csapatokkal játszottunk, inkább a gyakorlás, mint az eredmény volt a lényeg. Mindkét mérkőzésen 40 percig próbáltunk az eredményre is figyelni, majd utána mindenki játéklehetőséget kapott. A horvát bajnokság tavalyi ezüst érmese ellen remekül játszottunk, sokáig vezettünk, de a 40. percben is csak 17-16 volt az eredmény, pedig óriási fizikai hátrányban voltunk. Sajnos kissé felőrlődtünk ezen a mérkőzésen, hiszen mi voltunk a duplázók, pihenésre sem volt sok idő.
A meghatározó játékosaink közül Szalai Sz. és Nagy Sz., támadásban Tóth B. tartotta a szintet, a többiek sajnos sokkal erőtlenebb teljesítményt nyújtottak. Így a gyengébbik külföldi csapat ellen nagyobb lett a különbség.
Remélem, hogy a héten kezdődő bajnokságban az első mérkőzésen „látott arcát mutatja” a csapat.