Szentendrei NKE – Szekszárdi FGKC 19-33 (8-22) felnőtt mérkőzés

25 perc jó támadójáték + 15 perc remek védekezés = magabiztos győzelem

Vezette: Hardi, Őri   50 néző
Szekszárdi FGKC: Schell(k) – Grénus 1 – FAUSZT 4 – Horváth – Tóth 4 –
VASAS 8/6 – REISCH 10
Cs: TANCZ(k) – GULYA 3 – Nagy 2 – Csajkó 1

7 m-s: 8/5, illetve 6/6.       Kiállítás:10 perc, illetve 10 perc.

szentedre_fgkcNem sikerült az előző meccsen látott koncentrált kezdéssel nyitnunk. A védekezés és különösen a kapusteljesítmény az első percekben gyenge volt, és az átlövésekben is hibáztunk (4.perc 3-1). Vasas E. többször hozta helyzetbe Reisch G.-t, és Fauszt É.-val együtt beállóban Tóth B.-t. Lőttük a gólokat, de a védekezés még nem javult (12.perc 6-7). Az ellenfél két büntetőt és ziccert hibázott, miközben két találatot ismét szereztünk (15.perc 6-9). A vendéglátók edzője időt kért, de itt rendeztük a védekezést és egy parádés negyed órát produkáltunk hátul. Ezen időszakot 13-2-re nyertük, főleg Reisch G. volt eredményes indulásból. Az első félidő krónikájához tartozik, hogy a 14.percben Horváth Sz. könyöksérülést szenvedett és nem is tért vissza a pályára. A helyére érkező Nagy Sz. az első játékrészben remekül játszott. A szünet nem jött jókor, mert a kezdés után teljesen más csapatot láttunk. Nagy Sz. és Fauszt É. szórta el a labdákat, Grénus G. és Reisch G. hagyta ki a helyzeteket. Hátul is megbomlott a rend, amihez kétségkívül hozzájárult, hogy a játékvezetők – megelégelve a különbséget – a faultokat nem azonosan értékelték. Közelebb jött az ellenfél (40.perc 14-25). A hátralevő időszakban több variációt kipróbáltunk. A fáradó hazaiak ellen egyre több helyzetet alakítottunk ki, de sokat kihagytunk. A találkozó utolsó harmadában a jól védő Tancz K. és Gulya K. játékának köszönhetően tudtuk visszaállítani a félidői különbséget.

Tabajdi Ferenc: Hektikus mérkőzés volt, remek és gyatra időszakokkal. Amikor koncentráltunk, jól védekeztünk. Támadásban a lövőink remekül dolgoztak együtt a beállósainkkal, de a szélekre is sok helyzetet teremtettek. Sajnos jobb oldalon ezek zöme kimaradt. A múlt héten jól védő Schell G.-nak ma nem ment, Tancz K. tudott ezen kicsit kozmetikázni. Remélem, hogy Szímónál nincs nagyobb baj.