Szekszárdi FGKC – Tatabánya SC. 37-17 (19-8) felnőtt mérkőzés

Vezette: Haraszti, Nachtmann

Szekszárdi FGKC: Schell(k) – Német 1 – FARKAS 13(4) – VASAS 7 – GULYA 5 – Fauszt 2 – Reisch 2
Cs: Mészáros(k) -Tancz(k) – Nagy 1 – Zhorela 2 – Csajkó 1 – GRÉNUS 3, Horváth – Lengyelfalusy – Szabó

7m-es: 4/4, illetve 3/3.          Kiállítás: 2 perc, illetve 10 perc.

fgkc_tatabanya-felnottAz irányítójuk nélkül érkező vendégek lassú, sokszor a passzív játékig menő, kellemetlen kézilabdát játszottak. Csapatunk az első negyed órában még viszonylag jól kezelte ezt a tempót (11-2), de a mérkőzés nagyobb részében a türelmetlenség sok hibát hozott elő, mint támadásban, mint védekezésben.
A második félidőre elfáradó Tatabányaiak ellen folyamatosan nőtt a különbség. A mérkőzés utolsó szakaszában minden fiatal szerephez jutott, közülük Grénus tette a legtöbbet a sikerért. A lassú tempójú, ütemtelen játék kapusainkat is megzavarhatta, mert időnként mintha belealudtak volna meccsbe. A találkozó legjobbja a 13 lövésből 13 gólt lövő, és a védekezésben is jól teljesítő Farkas Anita volt.

Tabajdi Ferenc: Habár voltak kiemelkedő teljesítmények – különösen Farkas és Vasas – de a csapat felének komoly szemléletváltozáson kell átesnie egy hét alatt, ha esélyt akarunk teremteni magunknak Budaörsön.