Szekszárdi FGKC – Marcali VSZSE 35-20 (15-13) Felnőtt mérkőzés

A Pénzügyőr délelőtt megtette a szívességet, de mi is hoztuk a kötelezőt!

Vezette: Lábadi, Szakatics   500 néző

Szekszárdi FGKC: Schell(k) – Grénus 5 – FAUSZT 8 – WEIGEL 8/1 – GULYA 2 – VASAS 7/1 – Tauker 1 Cs:Tancz(k) – Szalai(k) – Tóth 1 – Nagy 3 – Csajkó – Kónya – Horváth – Lengyelfalusy

7 m-s: 2/2, illetve 3/2.       Kiállítás: 4 perc, illetve 6 perc.

Három órával a kezdés előtt érkezett a hír, hogy a Pénzügyőr megverte a NEKA-t, így mindkét együttes számára maradt a tét nélküli játék. Nagyon sok néző előtt, a váratlanul megnyugodott csapatunk sok hibát követett el, mind támadásban és védekezésben. Vezetett a Marcali (11.perc 3-4). Főleg Weigel Z. átlövés, és Fauszt É. lerohanásos góljaival előnybe kerültünk, de a hibák mindig felhozták a vendégeket. A második félidőre csak szűk előnnyel fordultunk. Itt minden megváltozott. Habár az ellenfél próbálta lassítani a játékot, de a hibák minimálisra csökkentek, így folyamatosan nőtt a különbség. Mindenki játéklehetőséghez jutott és az utolsó percben alakult ki a legnagyobb különbség. Kezdődött az ünneplés, éremosztó, ajándékok, pezsgő……

Tabajdi Ferenc: Nagyon izgalmas és kiélezett bajnokságot tudtunk nyerni. Köszönöm mindenkinek a munkáját és gratulálok az elért eredményhez.