Szekszárdi FGKC – Hévízi SK  30-14 (21-8) NB II felnőtt mérkőzés

Teljesen ellentétes félidők!

Vezette: Nagy L., Szekeres L.   100 néző

Kiállítás: 4 perc, illetve 12 perc + 1 kizárás (piros lap Molnár A.)

Hétméteresek: 10/7, illetve  4/1.

Szekszárdi FGKC: Szalai Sz. (kapus) – KAPÁS T. 2 – NAGY SZ. 8/3 – Bencze D. – Biró F. 3 – FEHÉR T. 8/4 – REISCH G. 7
Csere: NAGY A. (kapus) – TÓTH B. 2 – Ambrus K.

A bajnokság sereghajtóját fogadtuk, múlt héten három játékos tért vissza csapatukhoz.
Védekezési hibákkal és kihagyott helyzetekkel kezdtünk (6. perc 2-2). Összeállt a védekezés, folyamatosan nőtt a különbség. Különösen lerohanásokból és betörésekből voltunk eredményesek. A teljes kezdősorunk jól teljesített támadásban, aminek az eredménye – az ellenfél lassító játéka ellenére – a lőtt 21 gól.
A szünet után nagyon kényelmesen kezdtünk, de a védekezés továbbra is jó volt (40. perc 25-9). Eladott labdák és a beállóval szembeni rossz váltások miatt zsinórban négyet kaptunk (45. perc 25-13). Rendeztük a védekezést, lerohanásból megint többször eredményesek voltunk (52. perc 29-14). Jellemző a második félidő színvonalára, hogy az utolsó több mint 8 percben összesen 1 gól esett.

Tabajdi Ferenc: A két félidő között óriási a kontraszt. Az előző mérkőzéshez képest az elsőben még jobban, a másodikban még gyengébben teljesítettünk.

Nagy a különbség az osztályunk csapatai között, de mi legjobb szinten is tudunk teljesíteni, de nagyon mélyre is tudunk süllyedni.