Szekszárdi FGKC – Haladás-Érd II. 31-22 (19-11) Felnőtt mérkőzés

Közepes színvonalú mérkőzésen a vártnál kisebb arányú győzelem!

250 néző

Szekszárdi FGKC: Schell(k) – Grénus 5 – Fauszt 6 – Weigel 4/3 – GULYA 2 – VASAS 8/3 – REISCH 4
Cs:Tancz(k) – Tóth – Nagy 1 – Lengyelfalusy 1/1 – Horváth

7 m-s: 9/7, illetve 5/5.       Kiállítás: 14 perc, illetve 14 perc.

A tartalékos vendégek óriás akarattal kezdték a mérkőzést. Nehezen találtunk csatlakozást, kissé álmosak voltunk (7.perc 3-2). Az átlövéseink feljavultak, így nőtt a különbség (17.perc 10-5). Közben sajnos Weigel Z. megsérült, miután egy lökéstől hanyatt esett és nem is tudott már visszatérni. A folyamatosan passzívig játszó narancs-feketék ellen nem volt türelmünk a védekezéshez, így mindig becsúszott egy-egy hiba. Viszont a támadójátékunk eredményessége okán a szünetig komoly előnyt szereztünk. A második játékrész első felében szerepet kapott az öt hónap után visszatérő Horváth Sz..  Egyébként is sok variációt kipróbáltunk, de inkább kevesebb sikerrel. Nagyon nehezen alkalmazkodtunk a játék tempójához és stílusához, de ebben nem csak nekünk van felelősségünk. Az eredmény jelentősen nem változott a második félidőben.

Tabajdi Ferenc: Az őszi, hazai Pénzügyőr elleni junior mérkőzés után idéztem egy kollégámat a játékvezetésről: ” Mi az a minimális szint, amit el lehet, és el kell tudnunk viselni??!!” A két junior bíró bebizonyította, hogy magabiztosan hozzák ezt a szintet, hiszen azt a meccset is ők fújták. A felnőtt mérkőzés játékvezetői pedig olyan szinten tették tönkre a mérkőzést, ami megkérdőjelezi a munkánk értelmét. Nem szokásom felmenteni a játékosaimat, de időnként a helyzet számomra is kezelhetetlen volt.