Szekszárdi FGKC – Kozármisleny SE 29-14 (11-7) Felnőtt mérkőzés

A 20. perc után mintha új mérkőzés kezdődött volna!

Vezette: Buza, Cseszregi   250 néző

Szekszárdi FGKC: Schell(k) – GRÉNUS 5 – FAUSZT 5 – Weigel 5/5 – GULYA 2 – VASAS 4 – REISCH 6
Cs:Tóth – Nagy 2

7 m-s: 5/5, illetve 5/2. Kiállítás: 10 perc, illetve 6 perc.

A tartalékos csapattal érkező mislenyiek meglepően jól kezdtek. A szokatlan felállításban felálló hazaiak közül csak Gulya K. kezdett védekezésben nagy akarattal. Az első húsz percben 6/5 átlövés gólt kaptunk, míg a mi mutatónk 13/2 volt. Az ellenfél kapusa remekül védett, így folyamatosan vezetést szerzett a vendégcsapat (7.perc 2-4, 12.perc 3-5, 21.perc 5-7). Védekezésben kezdtünk felpörögni, javult a kapusteljesítmény is. Támadásban pedig – az utóbbi mérkőzéseken sokszor segítő – két beállós játékra váltottunk. Lerohanásból és felállt fal ellen is eredményesek lettünk, így a szünetre már 4 gólos előnnyel mehettünk pihenni. A remek játék még húsz percig folytatódott, így nagyra nőtt a különbség (39.perc 18-7, 50.perc 24-10). Volt egy 13-0-s időszakunk! A hajrá mindkét oldalon sok hibát hozott, az eredmény jelentősen nem változott.

Tabajdi Ferenc
: A Spari meccs után más kezdést vártam. Csak a Krisztán éreztem azt a bizonyos pluszt. Támadásban az új felállítási variációnk nem nagyon üzemelt. Később sikerült a csapat nagyobb részének üzemi hőfokra kerülni. A „második mérkőzésen” már többen jól játszottak. Elsősorban a Zita az, akitől ennél sokkal többet várok. Tavasszal eddig ő hozta a legjobb átlagot a belső embereink közül, de ez ma nagyon halovány volt minden mutatóban.