Szekszárdi FGKC – Dunaújvárosi Kohász KA II. 28-15 (13-7) felnőtt mérkőzés

Győzelem egy küzdelmes, helyenként durva mérkőzésen!

Szekszárdi FGKC: SCHELL(k) – GRÉNUS 7 – Fauszt 6 – Weigel 3/3 – GULYA 1 – Vasas 5 – Reisch 1
Cs: Nagy 1 – TÓTH 1 – TAUKER 3

7 m-s: 3/3, illetve 3/3.
Kiállítás:12 perc, illetve 12 perc + Termány R. piros lap.

A vendégek lényegesen motiváltabban kezdték a mérkőzést. Keményen védekeztek és gyors támadásokat próbáltak vezetni, amibe viszont nagyok sok hiba csúszott. Nálunk védekezési elszámolások és eladott labdák „színezték” a játékot. Két Vasas E. átlövés góllal, és a mezőny legjobbjának bizonyuló Grénus G. vezérletével – ha nehezen is – előnyt szereztünk a hosszú gólszünetek között (26.perc 9-6). A félidő végére a feljavuló Fauszt É. találataival megdupláztuk a különbséget. A második játékrészre feljavult a védekezésünk, ha mégis volt lehetősége a vendégeknek, akkor a jól védő Schell G. állta útját a lövéseknek. Jellemző, hogy ebben a félidőben a 23.percben piros lappal kizárt Termány R. ( Fauszt É. elleni fejre ütésért) tudott csak gólt lőni a kiállításig az akadémisták közül. A volt dunaújvárosi Tauker E. indítás találataival alakult ki a legnagyobb különbség (55.perc 26-12). Az utolsó 5 percben felváltva estek a gólok, amiből a látogatók vállaltak egyel többet.

Tabajdi Ferenc: Számomra úgy tűnt, hogy az elején még a kozármislenyi győzelmünket ünnepeltük, fejben nem értünk oda a mérkőzésre. Szerencsére a jól védekező, tartalékos vendégek támadásban keveset mutattak. Remélem, hogy a Grétit a kiemelkedő teljesítménye visszahozza a tavalyi szintre.