NEKA – Szekszárdi FGKC 18-21 (10-9) Felnőtt mérkőzés

Remek védekezés, néhány kimagasló teljesítmény = Bravúr győzelem!

Vezette: Asztalos, Bárkányi   100 néző

Szekszárdi FGKC: TANCZ(k) – Grénus 1 – Fehér 1 – WEIGEL 9/2 – Gyenis 1 – NAGY 8/2 – Tauker Erika 1 Cs.: Tóth, Csajkó

7 m-es: 2/2, illetve 4/4.       Kiállítás: 12 perc, illetve 10 perc.

Elnökünk fél órával a meccs előtt érkezett meg a két nyelvvizsgázóval, Nagy Szilvivel és Fehér Timivel. Így csak a kapusposzton változott a kezdő, Pálinkás most nem tudott jönni, a Dunaújvárossal az MK döntőn szerepelt. Nehezen vettük fel a ritmust a gyors lábú akadémistákkal szemben (5. perc 3-1). Ráadásul Weigel Z.-t „kiütötték”, a külsérelmi nyomokon kívül szédült is, így ebben a félidőben már nem tudott visszatérni. A védekezésünk egyre jobb lett, és a mezőny legjobbjának bizonyuló Nagy Sz. vezérletével tartottuk az eredményt. Szilvi az első félidőben 6 gólt lőtt, és védekezésben is remekül helyettesítette Zitát (20. perc 8-6). Többször emberhátrányba kerültünk, de Tancz K. sorozatos védéseivel segítette ki a csapatot. Az utolsó percben már csak 1 volt közte, remek sánc, Tauker Erika indításból eredményes, de a játékvezetők jelzik, hogy nem ért be a labda a kapuba. Edzőnk – aki a félidőben többször elégedetlenkedett a bírói döntésekkel – ezt az ítéletet jogosnak érezte. A második félidő első támadásában Nagy Sz. jó bejátszásából Tóth B. harcolt ki büntetőt. Weigel Z. a kispadról bejött és büntetett (31. perc 10-10). Hosszú gólszünet, majd a játékba is visszatér Zita, akit rögtön kiállítanak 2 percre. Utoljára vezet az ellenfél (37. perc 11-10). Átvesszük a vezetést, de az ellenfél mindig egyenlít, de most Zita szórja a gólokat, néha a Szilvi segít (48. perc 16-16). Nagy Sz. újabb pazar bejátszásából Gyenis P. betalál, egy büntető, majd Tauker E. meglövi egyetlen szélső gólunkat. Közben a védekezés jól működik, eldőlni látszik a mérkőzés (55. perc 16-19). Két-két gól a végéig és ünnepel a csapat. Az idei szezonban harmadszor is legyőztük a NEKA-t.

Tabajdi Ferenc: Csapatként ma nagyot alkottunk, de a kiugró egyéni teljesítmények hozták a pluszt a győzelemhez.