Győri Audi ETO KC II.-Szekszárdi FGKC 30-26(17-15) Felnőtt mérkőzés

Vezette : Bátori, Szécsi Lantos   100 néző

Szekszárdi FGKC: Pálinkás(k) – Grénus 4 – FEHÉR 3 – Weigel 8/3 – Gyenis 6 – NAGY 3 -Tauker Erika 2
Cs.: Tancz(k) – Tóth – Kónya – Csajkó – Lengyelfalusy

7 m-es: 7/6, illetve 5/4.

Kiállítás: 6 perc, illetve 14 perc + piros lap Weigel Z.

Az elmúlt hetekben hiányzó emberekkel kiegészülve, a legerősebb felállításával kezdett a hazai csapat. Támadásban jó teljesítményt nyújtottunk, de a védekezésünk közel sem volt feszes. Különösen a kettes védőink passzivitása volt kirívó (12. perc 8-5). Sajnos beállóból ziccerek maradtak ki. Nehezítette a helyzetünket, hogy Weigel Z. – ráadásul két jogtalan -kiállítást kapott. Többször játszottunk emberhátrányban, de tartottuk a különbséget, sőt egy időn túli büntetővel szoros lett a félidő vége. Emberhátrányban kezdtük a második félidőt, mégis átvettük a vezetést (34. perc 17-18). Kihagyott ziccerek, eladott labdák, egy kiállítás és nagy lett a különbség (42. perc 24-19). Kezdődött ismét az üldözőverseny. Zita harmadik és ismét igazságtalan kiállítása végleg megpecsételte a sorsunk. Küzdöttünk becsületesen, de négy gólnál közelebb már nem tudtunk kerülni.

Tabajdi Ferenc: Az elején a védekezésünk nem működött, és a kapuból is kevés segítség jött. A jó támadójátékunk kihúzhatott volna a csávából, ha a feltételek közel egyenlőek lettek volna. A lényegesen agresszívebben és durvábban védekező hazaiak megúszták 3 kiállítással, a mi 7+1 piros lapunkkal szemben. A Zitát pedig úgy zárták ki a játékból, hogy összesen 3 faultja volt a meccsen, mindegyikre kiállítást ítéltek. A videó visszanézése után sem érzem egyiket sem jogosnak.